„Kto ty jesteś ? Polak mały…” Święto Niepodległości wśród najmłodszych
10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków obchodziły rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystkie obecne w tym dniu dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane, a ich ubiór przyozdobiły piękne biało- czerwone kotyliony, które przedszkolaki wykonały podczas zajęć. Pielęgnując polskie tradycje dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Słowem i piosenką najmłodsi oddali szacunek symbolom narodowym oraz okazali swoją miłość do Ojczyzny.
Piosenka w wykonaniu dzieci „Mały Polak, przedszkolak..” sł. Marlena Szeląg:
Polska moim domem, domem jest.
Biały orzeł godłem, godłem jest.
A ja jestem przedszkolak,
Mały polak przedszkolak… brzmiała bardzo dumnie.
Z pomocą nauczyciela najmłodsi wykonali również piękne godła Polski techniką origami. Białe orły na czerwonym tle, które dzieci trzymały podczas śpiewania piosenki wspaniale wkomponowały się w jej słowa. Na koniec wspólnie z wychowawcami i Panem Dyrektorem odśpiewano hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Cały ten radosny dzień uwieczniono na zdjęciach. Opracowała: Maria Bik