Dnia 16 marca 2023r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych 6-latki z naszej szkoły wybrali się do kina „Impresja” w Połańcu na „Lekcję w kinie -Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane” prowadzoną przez pracowników Centrum Edukacji Filmowej Wołomin. Dzieci podczas lekcji:
• dowiedziały się, jak powstawały pierwsze filmy animowane;
• odkryły, na czym polega praca animatora i jak można nim zostać;
• przekonały się, co łączy konturówkę z filmem animowanym;
• zobaczyły, jak ożywić postać z bajki;
• odkryły, jak dzisiaj powstają ich ulubione filmy animowane.
Do wyjazdu na lekcję w kinie dzieci przygotowywały się dużo wcześniej poznając zasady właściwego zachowania w takim miejscu. Po warsztatach odbyła się projekcja filmu animowanego „Urwis”, który bardzo się wszystkim podobał. Była to bardzo ładna animacja i sympatyczni bohaterowie. Opracowała Marta Szeliga

Drukuj