W dniu 13 marca 2019 roku w oddziałach przedszkolnych 5 i 6-latków przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące Kodeksu Postaw Patriotycznych. Było to kolejne zadanie zrealizowane w ramach programu „Szkoła Młodych Patriotów”. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w galowe stroje, aby podkreślić ważność tego dnia. Na początku zajęć przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt. „Symbole narodowe”. Następnie wychowawczynie wyjaśniły dzieciom najważniejsze zagadnienia związane z „Postawą Patriotyczną”, co oznacza słowo „Kodeks” oraz omówiły zachowania, obowiązki i prawa jakie powinien prezentować człowiek kochający swój kraj. Zagadnienia te zostały spisane na kartkach, które umieściliśmy na ”Drzewie Małego Patrioty” na korytarzu naszej szkoły w miejscu widocznym dla każdego przedszkolaka i ucznia. Następnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Na zakończenie zajęć dzieci ułożyły z białych i czerwonych kartek flagę narodową, złożyły ślubowanie i podpisały się na biało- czerwonych serduszkach, które wspólnie z wychowawczyniami umieściły na konturach Polski. Dla naszych wychowanków była to ważna lekcja patriotyzmu.
Opracowały: Anna Lubera i Urszula Wąsik