Międzynarodowy Dzień Kropki, który wypada 15 września, jest chętnie obchodzony również w starszych klasach. Choć często wszyscy skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi, chociaż ubrania „w kropki” pięknie podkreślają charakter tego święta. Dzień Kropki to święto kreatywności, dzień, w którym koncentrujemy się na rozwoju swoich talentów, pasji, małych i dużych umiejętności. Tego dnia nauczyciele angażowali dzieci w zajęcia, które pomagały im odkryć swoje mocne strony i które dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu. Podczas przygotowanych przez nauczycieli zajęć powstawały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki, uczniowie układali kropkowe sudoku, łączyli kropki w kolekcje trójkątów, przy pomocy kodów QR odczytywali różne rodzaje talentów, a później kodowali je wykorzystując alfabet Morse’a. Niech Międzynarodowy Dzień Kropki będzie dniem zmiany, dniem w którym skupimy się na tym, w czym jesteśmy dobrzy, a także na tym, byśmy mogli odnaleźć rzeczy, które polubimy, których wykonywanie będzie sprawiało nam radość. Opracowała T. Helowicz, E.Gancarczyk

Drukuj