W dniu 23 maja 2024 r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w XXII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Kabaty w Koprzywnicy. Celem konkursu było: integrowanie szkół noszących imię Władysława Jasińskiego, uczenie patriotyzmu i szacunku dla dokonań minionych pokoleń, oddanie hołdu bohaterom i budzenie wrażliwości na piękno języka poetyckiego. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Wybór najlepszych był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom.
I miejsce zajęła Emilia Drzymała z klasy 7 za recytację wiersza pt. „Partyzant”;
III miejsce zajęła Karolina Miś, również z klasy 7, za recytację wiersza pt. „Pamiętamy”.
Zwycięzcy za włożony trud zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Serdecznie im gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu. Opracowała Alicja Stec

Drukuj