Konkurs „Mistrz savoir vivre” miał na celu wywołanie wśród uczniów pozytywnych postaw. Zachęcać do zachowań aktywnych, altruistycznych, społecznych. Uwrażliwić na zasady dobrego zachowania, jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych. Przed przeprowadzeniem konkursu w każdej klasie odbyła się pogadanka z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej na temat savoir vivre. W konkursie brali udział uczniowie klas I – VIII. Uczniowie klas I – III wykonali prace plastyczne na temat „Kulturalni na co dzień i od święta”. Uczniowie klas IV – VIII pisali test w dwóch etapach. I etap – test eliminacyjny pisali wszyscy uczniowie klas IV – VIII. II etap finałowy odbył się 28.02.2023 roku. W finale wzięło udział 16 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów z testu w I etapie eliminacyjnym.
Wyniki konkursu:
W kategorii klas I – III
I miejsce Dawid Drzymała klasa II a
II miejsce Nadia Rogala klasa I
III miejsce Amelia Kiełb klasa III
Wyróżnienia otrzymali: Julia Głowa Klasa II a, Izabela Porębska klasa II a,
Oliwier Krawczyk klasa III.
W kategorii klas IV – VIII
I miejsce ex aequo Oliwia Konieczna klasa VIII i Gabriel Czech klasa VII