4 grudnia 2023 r. gościliśmy w murach naszej szkole edukatorów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, którzy przeprowadzili dla uczniów klas IV-VI interesujące interaktywne zajęcia warsztatowe z zakresu wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technicznych. Warsztaty miały na celu wzbudzenie zainteresowania uczniów nowymi technologiami, pokazanie nieszablonowych rozwiązań, inspirowanie do zgłębienia problematyki związanej z SI oraz nabywanie kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zajęcia odbyły się w dwóch blokach tematycznych: Sztuczna inteligencja & Gogle VR oraz Minecraft Cyberkraft dla Edukacji i wzbudziły duże zainteresowanie uczniów. Uczestnicy warsztatów z entuzjazmem podchodzili do wykonywanych zadań i wykorzystywali w praktyce zdobytą wiedzę. Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości pojawiły się w naszej szkole w ramach akcji mającej na celu aktywne wykorzystanie sprzętu zakupionego z projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech oraz w ramach Szkolnego Festiwalu Nauki.
Był to ciekawie spędzony czas na kreatywnych zabawach i eksperymentach, co mamy nadzieję zaowocuje rozwijaniem potencjału naszych uczniów. Dziękujemy jeszcze raz Edukatorom za poprowadzone zajęcia i poświęcony czas!

Drukuj