Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły przystąpili do akcji Narodowego Czytania, mającej na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Akcja ta jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku i została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. W tym roku czytano nowele znanych polskich pisarzy. Spośród ośmiu zaproponowanych tytułów wybraliśmy nowelę pt. „Dym” Marii Konopnickiej. Uczta literacka -bo tak można nazwać spotkanie, które odbyło się 30 września b.r.- wzruszyła każdego. Pan i Pani Dyrektor, uczniowie klas 4-8 oraz nauczyciele przybliżyli nam tragiczne losy Marcysia i jego matki. Wspólnemu czytaniu towarzyszyła nastrojowa muzyka oraz prezentacja multimedialna. Cisza i skupienie podczas czytania świadczyły o tym, że nowela została trafnie wybrana. Na zakończenie uczniowie podziękowali wszystkim za uwagę i zaprosili na kolejną edycję Narodowego Czytania za rok. Inicjatorkami akcji były pani Renata Bartkowicz oraz pani Maria Smykla, które przygotowały  również oprawę artystyczną tego wydarzenia.

nc1_Easy-Resize.com nc2_Easy-Resize.com nc3_Easy-Resize.com nc4_Easy-Resize.com nc5_Easy-Resize.com nc6_Easy-Resize.com nc8_Easy-Resize.com nc9_Easy-Resize.comnc10