28 listopada w ramach Szkolnego Festiwalu Nauki mieliśmy przyjemność gościć mobilną wystawę Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Animatorzy zaprezentowali uczniom 10 interaktywnych eksponatów, które nawiązywały do tego, co można doświadczyć w siedzibie PCN w myśl haseł: „Świat wokół nas”, „Cykl życia drzewa”, „Nasza cywilizacja”, „My ludzie”, „Momenty obrotowe”, „Kto dalej”, „Siła ludzkich mięśni” i zachęcały do samodzielnego eksperymentowania. Uczniowie, pod czujnym okiem pracowników Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” przeprowadzali doświadczenia i eksperymenty między innymi z siłą odśrodkową, momentem obrotowym, poznali zasadę działania turbin wiatrowych, zoetropu, syntezatora, poznali cykl życia drzewa. Dziękujemy animatorom PCN „Łukasiewicz” za ciekawe i pasjonujące doświadczenia.