13-14 czerwca 66 uczniów klas 4-8 wraz z opiekunami odbyło dwudniową wycieczkę do naszej Stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, spacer po parku pałacowym dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń. Kolejną atrakcją był Pałacu Kultury i Nauki. Po wjechaniu windą na trzydzieste piętro mogliśmy obserwować piękną panoramę Stolicy. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik – miejsca, które zamienia odwiedzających w badaczy i odkrywców. Każdy z uczestników samodzielnie mógł przeprowadzić doświadczenia i odkryć tajemnice natury. Czekało tam na nas osiem wystaw tematycznych, m.in. przyszłość jest dziś, strefa eksperymentowania, rowery, teatr robotyczny i teatr wysokich napięć. Ostatnią atrakcją pierwszego dnia był przejazd metrem warszawskim pod Stadion Narodowy, gdzie zobaczyliśmy, m.in. szatnie piłkarskie, sale konferencyjne oraz mogliśmy wejść na trybuny i wysłuchać wielu ciekawostek na temat funkcjonowania stadionu. Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się na nocleg do ARCHE Hotelu Poloneza. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od przejazdu na lotnisko Chopina. W trakcie tej wizyty weszliśmy na taras widokowy oraz poznaliśmy najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania portu, jak również odprawy pasażerskiej. Następnym punktem wycieczki było centrum handlowe Złote Tarasy. To wyjątkowe miejsce położone w samym sercu Warszawy, w sąsiedztwie Dworca Warszawa Centralna. Po posiłku w centrum handlowym udaliśmy się na spotkanie z panią przewodnik, z którą zwiedzaliśmy Starówkę, m.in. Zamek Królewski, Archikatedrę Św. Jana, Rynek Starego Miasta, pomnik Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego a także Krakowskie Przedmieście, m.in. pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, Grób Nieznanego Żołnierza oraz ogród Saski. Atrakcji nie było końca, ale niestety nadszedł czas powrotu. Podczas drogi powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami z tej wspaniałej wycieczki, która z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Opracowała Renata Bartkowicz

Drukuj