W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też w czwartek 8 września dzieci z oddziałów przedszkolnych 6-latków oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu różnymi środkami lokomocji. Podczas pogadanki pani policjantka uwrażliwiła również dzieci na zagrożenia i ewentualne niepożądane skutki będące wynikiem korzystania z telefonów komórkowych lub innych urządzeń elektronicznych podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą im grozić w kontaktach z nieznajomymi i podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe. Miłą niespodzianką dla każdego dziecka był prezent w postaci odblasku, który wręczyli naszym najmłodszym funkcjonariusze policji.
Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.