W piątek 19 stycznia 2024 r. gościliśmy w naszej szkole Mobilną Filharmonię. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-VIII miały okazję uczestniczyć w niezwykłym widowisku pt. „O POLSKIM FOLKLORZE W ŚWIĄTECZNEJ PORZE”- wraz z muzykami z Filharmonii Rzeszowskiej, wystrojonymi w narodowe stroje, tanecznym krokiem, wkroczyliśmy w zimowy okres Bożego Narodzenia oraz karnawału. Poznaliśmy genezę polskich kolęd, do których melodie często były zapożyczone z naszych narodowych tańców: poloneza, mazura, krakowiaka, kujawiaka czy oberka. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy wraz z muzykami! Spotkanie miało charakter warsztatowy, podczas którego poznaliśmy podstawowe figury taneczne tańców narodowych oraz polskie stroje ludowe, których wygląd uzależniony był miedzy innymi od regionu Polski. Dziękujemy za spotkanie i piękny koncert. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda się zaprosić Mobilną Filharmonię z nowymi koncertami.

Drukuj