W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM” organizowanego przez Zarząd Główny ZOSP RP. Konkurs miał na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Tematyka konkursu obejmowała udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa. Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Wszyscy uczestnicy etapu gminnego otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli: Pan Jan Bik Prezes Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Gawłuszowicach, Pan Jan Jamrozy Wiceprezes Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Gawłuszowicach oraz pan Dyrektor Grzegorz Nelec.

Uczestnicy konkursu:
1. Szymon Krzyżek kl. 1a
2. Dawid Drzymała kl.1a
3. Izabela Porębska kl.1a
4. Maksymilian Kwaśnik kl. 1a
5. Róża Niemiec kl. 1a
6. Hubert Konieczny kl. 1a
7. Igor Straż kl. 1b
8. Bartosz Świątek klasa 1b
9. Magdalena Zybała kl. 1b
10. Jakub Perc kl. 1b
11. Szymon Moryto kl.III