Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 odbyła się 1-go września 2015 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej, poprzedziła ją Msza Święta sprawowana w Kościele p.w. Św. Wojciecha. Na wstępie Pani Dyrektor Krystyna Seferynowicz bardzo serdecznie powitała przybyłych gości: Pana Jana Nowaka Wójta Gminy Gawłuszowice oraz Ks. Proboszcza Witolda Szczura, rodziców, grono pedagogiczne, pracowników szkoły a przede wszystkim uczniów, przedstawiła nowych pedagogów oraz omówiła organizację nowego roku szkolnego. Po krótkiej części artystycznej, w której uczniowie wierszami witali nowy rok szkolny, a harcerze przypomnieli o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i życzeniach dla wszystkich wielu sukcesów, wspaniałych przyjaźni, rozwijania pasji i zainteresowań, uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swymi wychowawcami.