Kilka dni temu zakończyła się w naszej szkole jesienna zbiórka darów na rzecz bezdomnych zwierząt. Akcja „Paczka dla zwierzaczka”- podobnie jak w latach ubiegłych- cieszyła się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. 20 października miała miejsce tradycyjna już sprzedaż ciast i ciasteczek, pieczonych przez uczniów naszej szkoły, z której cały utarg – 437 zł- został przeznaczony na pomoc dla zwierzaków. Ponadto przez kilka ostatnich tygodni trwała zbiórka darów rzeczowych. W sumie udało się zebrać i zakupić: 62,5kg karmy suchej i 24,5kg karmy mokrej dla psów, 8 kg karmy suchej i 7,5 kg karmy mokrej dla kotów, 1 zabawkę, 2 przysmaki dla psów, 8 ręczników i 4 koce. Dary powędrowały do karmicieli kotów wolnożyjących w Mielcu i Dębicy, do Schroniska dla zwierząt ,,Czekadełko” w Wadowicach Dolnych k/Mielca, do Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Chrońmy Zwierzęta Schroniska dla zwierząt u Machowiaków, Stowarzyszenia SOS Koty Mielec oraz do lecznicy dla zwierząt w Kliszowie.
Ciasta upiekły: Karolina Kozioł, Martyna Kozioł z mamą Elżbietą, Zuzanna Łuszcz, Justyna Działowska, Julianna Dziewit, Oliwia Konieczna z mamą Agnieszką, Emilia Kozioł z mamą Lilianą, Maja Lichota oraz Amelia Rogala.
Dary rzeczowe przynieśli:
z grupy 3-latków: Patryk Raś;
z grupy 4-5 latków: Asia Hajduk, Wojtuś Domagała, Madzia Światowiec, Laura Łyczak, Błażej Świątek, Julia Kopeć;
z grupy 6-latków: Zuzia Janeczek i Zuzia Kopeć;
z klasy I: Igor Konieczny, Gabriela Burdzy, Kinga Raś, Zofia Dydo, Adrian Głowa, Mikołaj Bik, Zemmel Filip, Antoni Gruszecki, Maja Szkotnicka;
z klasy II a: Hubert Konieczny, Dawid Drzymała, Zuzia Sztuka, Julia Głowa, Iza Porębska, Mateusz Walczak , Lena Ciejka, Artur Kagan;
z klasy II b: Magdalena Zybała, Zuzia Straż, Igor Straż, Bartosz Świątek;
z klasy III: Amelia Mokrzycka, Milena Sałdyka, Elena Świątek, Natalka Światowiec;
z klasy IV: Lena Domagała;
z klasy V: Hubert Wilczyński, Hubert Cebula, Mikołaj Małek, Hubert Markowski, Piotr Hajduk, Jakub Galas, Wiktoria Hammer, Małgorzata Sztuka, Milena Kagan;
z klasy VI: Julia Domagała;
z klasy VII: Gabriela Mazur;
z klasy VIII: Szymon Małek, Oliwia Konieczna.
Dary dla zwierzaków zawieźli Pani Anna Głodzik oraz Pan dyrektor Grzegorz Nelec.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób okazali serce potrzebującym zwierzętom i wsparli naszą akcję składamy serdeczne podziękowania! Opracowała Maria Smykla