Październik to miesiąc  obroci dla zwierząt. Pamiętając o tym, młodzież z Gawłuszowic podobnie jak w ubiegłych latach włączyła się w akcję charytatywną  na rzecz bezdomnych zwierząt „Paczka dla zwierzaczka”. Odpowiadając na Apel Fundacji Animals z Mielca przez cały miesiąc trwała zbiórka koców, śpiworów, ręczników i pościeli, które zostały przekazane dla zwierząt z mieleckiego schroniska. Bezdomne zwierzaki otrzymały również karmę zakupioną z funduszy uzyskanych  podczas sprzedaży wspaniałych wypieków, przygotowanych przez uczniów klasy VII i ich rodziców. Akcja jak co roku cieszyła się dużym powodzeniem, o czym świadczy zebrana suma – 298 zł! W bieżącym roku szkolnym „Paczkę dla zwierzaczka” wsparli również uczniowie klasy III, organizując wraz z wychowawczynią Krystyną Załucką  specjalny kiermasz, dzięki któremu udało się zebrać kolejne 90 zł, które przeznaczono na suchą i mokrą karmę dla bezdomnych psów i kotów.Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w różny sposób wsparli naszą akcję. Dziękuję uczniom szkoły podstawowej  i klas gimnazjalnych oraz  nauczycielom, którzy przynieśli dary rzeczowe. Szczególnie gorące podziękowania kieruję do  uczniów i rodziców klasy VII za upieczenie wspaniałych ciast i ciasteczek:
Pani Bogusławie Babula i synowi Rafałowi
Pani Joannie Czechura i córce Aleksandrze
Pani Joannie Janeczek i córce Klaudii
Pani Magdalenie Sapała i córce Weronice Gaj
Pani Ewelinie Sałek i córce Patrycji
Pani Marcie Świerczek i córce Kindze
Pani Dorocie Witek i córce Izie
oraz Julicie Czech, Alicji Cichoń, Klaudii Kiełb, Kasi Peret, Kacprowi Pezda i Konradowi Mądremu.
Dziękuję również Weronice Babuli i Karolinie Dul za czas poświęcony na wyjazd do schroniska.

Organizatorka Maria Smykla

pc1 pc2 pc3 pc4 pc6