Czas przed Dniem Wszystkich Świętych jest czasem kiedy częściej wspominamy naszych najbliższych, którzy już odeszli. Jednym z sposobów zachowania ich w pamięci jest oglądanie zdjęć na których są uwiecznieni. W ten sposób zrodził się pomysł na zaproszenie fotografa do naszych oddziałów przedszkolnych 5 i 6-latków. Wybór był prosty, ponieważ mama Wiktorii, pani Agnieszka Karkosza specjalizuje się w wykonywaniu rodzinnych sesji zdjęciowych. Pani fotograf opowiedziała bardzo szczegółowo o swojej pracy. Pokazała dzieciom albumy z zdjęciami. Zapoznała przedszkolaków z podstawowymi pojęciami dotyczącymi fotografii. Dzieci mogły zobaczyć profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz rekwizyty służące do przeprowadzenia sesji zdjęciowej. Przedszkolaki poznały również tajniki programu Photoshop. Dowiedziały się także, że podstawą pracy fotografa jest nie tylko pasja i talent, ale też ciężka praca, szkolenia i wyrabianie tzw. „fotograficznego oka”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci wraz z Panią Agnieszką zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy Pani Agnieszce za interesujące spotkanie i poświęcony czas.
Opracowały: Anna Lubera i Urszula Wąsik