Sztuka na przestrzeni wieków dzięki aktywnej działalności człowieka nieustannie rozwijała się i rozwija do tej pory przyjmując różne formy. Dzięki niestrudzonej pracy człowieka, poszukiwaniu przez niego piękna i dobra, fascynacji otaczającym światem i życiem zaistniała potrzeba zatrzymania najwspanialszych chwil i obrazów, dlatego narodziła się fotografia.
We wtorek, 14 marca 2023 roku, uczniowie klasy 7 i 8 w ramach zajęć z doradztwa zawodowego brali udział w warsztatach fotograficznych, które poprowadziła pasjonatka fotografii Pani Małgorzata Kania. Podczas tych zajęć młodzież mogła obejrzeć współczesne i starsze aparaty fotograficzne – aparaty dające różne możliwości uwieczniania naszej codzienności. Pani fotograf w ciekawy i interesujący sposób opowiadała o swoim hobby a jednocześnie pracy, dzięki czemu w płynny i lekki sposób przybliżyła uczniom zawód fotografa. Dziewczynki i chłopcy usłyszeli cenne wskazówki dotyczące fotografii i technik fotografowania. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w tym spotkaniu – z ogromnym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia zaproponowane przez zaproszonego gościa. Z uwagą wsłuchiwali się w cenne podpowiedzi pani fotograf dotyczące profesjonalnego robienia zdjęć. Uczestnicy tego spotkania dowiedzieli się, że fotografowanie to przede wszystkim świadome i odpowiedzialne działanie. Wspólna fotografia stała się dowodem na tę jedyną w swoim rodzaju lekcję a uczniowie przekazaną przez prowadzącą wiedzę i umiejętności nagrodzili gromkimi brawami. Takie zajęcia są cennym i ważnym doświadczeniem dla ludzi, którzy będą musieli już niedługo samodzielnie zdecydować o wyborze właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej a tym samym o swojej przyszłości. Opracowała Lidia Ślęczka

Drukuj