W piątek 10 maja 2019 r. uczniowie z klasy VIII oraz z klas III gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w X Mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki, którego motto nawiązywało do sentencji łacińskiej „Per aspera ad astra”, czyli „Przez trudy do gwiazd”. W takim klimacie w Mieleckim Samorządowym Centrum Kultury nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział między innymi w wykładzie na temat „Komunikacji chemicznej w przyrodzie” –prof. dr hab. inż. Romana Gancarza z Politechniki Wrocławskiej, oraz pokazach: ”Odlotowe powietrze” – Heweliuszy Nauki, którzy eksperymentowali z żywiołem powietrza; obejrzeli ultralekkie modele latające Trivia; wysłuchali rozmowy z Adrianem Rojkiem, wybitnym polskim pilotem MIG-29; mieli okazję obejrzeć łaziki marsjańskie „w akcji” oraz drony i wysłuchać ciekawych opowieści o ich zastosowaniach. Jedną z wielu atrakcji tego dnia był pokaz w wykonaniu Łukasza Świrka–człowieka Flagi, finalisty programu „Mam talent”. Po zakończeniu wykładów i pokazów uczniowie  na różnorodnych stoiskach zapoznawali się z ciekawą ofertą naukową i techniczną, którą prezentowały mieleckie firmy, szkoły oraz zaproszone uczelnie wyższe.