21 marca 2022 r. uczniowie klas I-III wraz  z wychowawcami wybrali się na wycieczkę nad rzekę Wisłokę, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Zabrali ze sobą symbol odchodzącej zimy „Gaik- Maik”, czyli gałązki wierzbowe ozdobione kolorową bibułą. Pogoda była bardzo piękna. Świeciło słońce, słychać było śpiew ptaków, które zaczynają budowę gniazd. Dzieci spostrzegły kwitnące przebiśniegi, krokusy, pierwiosnki oraz bazie na wierzbach. Na polach można było zauważyć zieleniejące się oziminy oraz rolników przygotowujących ziemię do wiosennych prac. Wycieczka była bardzo udana. Po powrocie do szkoły dzieci obejrzały przedstawienie teatrzyku FIK- MIK- TEATRALNY BZIK  na podstawie bajek Ignacego Krasickiego „Czapla, ryby i rak” oraz „Dzieci i żaby” w wykonaniu uczniów z klasy 6. Występy starszych koleżanek i kolegów bardzo się wszystkim podobały. Opracowała Marta Szeliga.