W dniu 26 marca najmłodsze przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami zorganizowały pokaz mody „Wiosna 2019 r.”. Dużo wcześniej dzieci przygotowywały się do tego przedsięwzięcia. Najpierw podczas zajęć plastycznych  robiły dekoracje wiosenne oraz suknię Pani Wiosny. Potem ćwiczyły kroki w rytm muzyki i przejście po wybiegu. Dowiedziały się również, że osoba, która projektuje stroje to projektant a oni sami będą modelkami i modelami. Na występy zostały zaproszone dzieci ze starszych grup przedszkolnych oraz rodzice. Kiedy wszystko zostało dopięte na ostatni guzik odbył się pokaz. Każde dziecko prezentowało strój solo, w parach i w grupie z wybranymi akcesoriami wiosennymi oraz balonami, prezentując się w rytm muzyki, obracając się i posyłając ukłony w stronę kolegów i rodziców. Wzmacniało to u dzieci poczucie pewności siebie, przełamywało nieśmiałość przed występem, dowartościowywało oraz sprawiało, że każdy czuł się piękny. Każde dziecko zostało nagrodzone oklaskami i docenione za udział. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie pięknych strojów i obecność na występie a starszym kolegom za burzę oklasków.
Opracowała Anna Maziarz