Podczas tegorocznego Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki, w którym wzięła udział młodzież naszej szkoły gościliśmy na stoisku Nadleśnictwa Mielec. Dwie z naszych uczennic z klasy 3a gimnazjum – Beata i Klaudia wraz z panią wicedyrektor otrzymały od przedstawicieli Nadleśnictwa 6 sadzonek modrzewia. Uroczyste sadzenie drzew na terenie naszej szkoły odbyło się 17 maja 2019 r. Wszyscy uczniowie z klasy 3a wraz ze swoją wychowawczynią zaangażowali się w prace mające na celu upiększenie otoczenia naszej szkoły – chłopcy kopali dołki, a dziewczęta sadziły modrzewie. Teren był grząski i błotnisty, ale to nie przeszkodziło nam w pracy. Nasz kolega Przemek uwiecznił to wydarzenie i przygotował fotorelację, którą można zobaczyć poniżej. Mamy nadzieję, że za jakiś czas posadzone przez nas modrzewie będą ozdobą terenu szkoły oraz w gorące dni zapewnią cień. Tego typu działania dają nie tylko poczucie satysfakcji, lecz także poczucie wpisania się w karty historii społeczności szkolnej.