W dniu 28.10.2019r. zostały rozegrane Powiatowe Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych. Rywalizowały ze sobą drużyny: SP 3 Mielec, SP 13 Mielec, SP Gawłuszowice, SP Malinie, SP Tuszów Narodowy. Drużyny zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze szkoły zapewniły sobie awans do finału rejonowego. Szkoła Podstawowa w Gawłuszowicach wywalczyła 3 miejsce w powiecie. Po wyrównanej walce z SP 13 nasz zespół w klasyfikacji końcowej miał taką samą liczbę punktów jak zawodnicy z „trzynastki”, lecz o awansie zadecydowały punkty pomocnicze. Klasyfikacja końcowa: 1 miejsce SP 3 Mielec (7 pkt), 2 miejsce SP 13 Mielec (6 pkt + 13 pomocniczych), 3 miejsce SP Gawłuszowice (6 pkt + 11 pomocniczych), 4 miejsce SP Malinie (3 pkt), 5 miejsce SP Tuszów Narodowy (1 pkt). Nasza szkołę reprezentowali: Daniel Krzyżek, Maciej Tymuła, Bartosz Perc, Paulina Ślusarz. Uczniowie uczestniczyli w zawodach pod opieką p. Norberta Jachowicza. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!