„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
Witali ją uczniowie i przedszkolaki”.

21 marca wszystkie dzieci z klas I-III oraz z oddziałów przedszkolnych wspólnie powitały wiosnę. Obchody rozpoczęliśmy kolorowym pochodem ulicami naszej miejscowości, podczas którego wesoło śpiewaliśmy i recytowaliśmy wiersze. Każda grupa przygotowała atrybuty w postaci kwiatów, bazie, gałązek wierzby ozdobionych kolorową bibułą. Było bardzo radośnie i kolorowo. Zajęcia tematyczne w tym dniu prowadzili uczniowie klasy ósmej, którzy świetnie sprawdzili się w niecodziennej roli. Na zakończenie zajęć każdy obecny w tym dniu przedszkolak miał okazję poczuć się jak model na sesji z samą panią Wiosną zorganizowanej przy pomocy sprzętu otrzymanego w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Opracowała Anita Zych-Tymuła

Drukuj