Szkoła Podstawowa im. Władysława Jasińskiego w Gawłuszowicach informuje rodziców, że w roku szkolnym 2020/2021 (II półrocze) w ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez szkołę będą realizowane programy edukacyjno-profilaktyczne: ,,Nie pal przy mnie, proszę” oraz ,,Znajdź właściwe rozwiązanie”, których organem nadzorującym jest Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mielcu.
Program edukacyjny ,,Nie pal przy mnie proszę” przeznaczony jest dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu (wezmą w nim udział uczniowie klas I i II).
Program edukacyjny ,,Znajdź właściwe rozwiązanie” przeznaczony jest dla uczniów starszych klas szkół podstawowych. Celem programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród tych uczniów (wezmą w nim udział uczniowie klasy VIII). Szkolny koordynator programu: Pedagog szkolny Kamila Ferenc