Uczniowie klasy 5 podczas lekcji języka polskiego dyskutowali na temat korzyści, jakie daje czytanie książek. Wszyscy doszli do wniosku, że czytanie jest ważne, ponieważ rozwija nasze myśli, daje niekończącą się wiedzę, jednocześnie utrzymując aktywność umysłu. Czytanie książek pomaga nam się uczyć i rozumieć otaczający świat oraz czyni nas mądrzejszymi, nie wspominając o rozwijanej przez nas wiedzy, słownictwu i umiejętnościach myślenia. Wszyscy doszli do wniosku, że warto promować czytelnictwo, dlatego dobrali się w kilkuosobowe zespoły, aby przygotować plakaty, poprzez które będą zachęcać koleżanki i kolegów do sięgania po lekturę. Plakaty uczniowie wykonali na lekcji plastyki. Podczas pracy było wiele emocji i frajdy. Efekty swoich działań zaprezentowali na korytarzu szkolnym. Mamy nadzieję, że praca piątoklasistów nie pójdzie na marne i znajdą się osoby, które będą sięgać często po lekturę, bo warto. Opracowała R. Bartkowicz

Drukuj