„Hej, ludzie idą święta, niech się otwierają serca…”

Varius Manx

Na początku grudnia nasza szkoła przystąpiła do akcji: „Świąteczna zbiórka książek”, której inicjatorką była pani Anna Głodzik. Akcja ta miała na celu zebranie i podarowanie swoich książek dla pacjentów onkologicznych, którzy święta spędzą w szpitalu. Uczniowie i nauczyciele włączyli się do akcji i chętnie przynosili książki, które składane były w szkolnej bibliotece. Łącznie zebrano 36 woluminów. Były to zarówno książki dla dzieci jak i dla dorosłych. Darczyńcy to: Hubert Cebula (kl.4), Milena Kagan (kl.4), Zuzanna Łuszcz (kl.6), Weronika Sałdyka (kl.4), Eryk Sałek (kl.6) oraz nauczyciele: pani Ewa Gancarczyk, pani Anna Głodzik i pani Bożena Reczko. Po skończonej zbiórce książki zostały spakowane i wysłane do Fundacji Onkologicznej Rakiety/ Oddział Południe w Katowicach. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną szczodrość i sądzimy, że przekazane książki umilą choć przez chwilę chorym czas pobytu w szpitalu. Do paczki dołączyliśmy również kartkę z życzeniami.