W miesiącu grudniu członkowie SK PCK brali czynny udział w dwóch akcjach charytatywnych. W dniach 8 – 9 oraz 15 – 16 grudnia 2017 roku w sklepie Orzech i Stokrotka uczniowie chętnie i sprawnie pakowali zakupy klientów oraz zapraszali do kwestowania. W ramach tej akcji zebrali 1 854,36 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto zbiórki publicznej Zarządu Głównego PCK, a zebrana żywność rodzinom z Gawłuszowic i okolic.
Kwestujący uczniowie to: Anna Serafin, Claudia i Anna Rado, Natalia Morytko, Milena i Karolina Kłoda, Emilia Mazur, Mateusz Kopeć, Justyna Sokalska, Damian i Mateusz Załuccy, Dawid Racławski, Małgorzata Skrzypek, Weronika Babula i Małgosia Mądra. Druga akcja charytatywna „Z pomaganiem nam do twarzy”, w którą czynnie włączyli się członkowie SK PCK sprawiła, że kilkanaście dzieci z naszej szkoły otrzymało słodkie upominki z okazji mikołajek. Serdecznie dziękujemy uczniom i ich opiekunce pani Alicji Stec za zaangażowanie, poświęcenie oraz pracę, na rzecz ludzi potrzebujących.