13 kwietnia 2022 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” panem Waldemarem Cichoniem. Przed tą niecodzienną lekcją dzieci przeczytały pierwszą część opowiadań o kocie Cukierku. W trakcie spotkania autor opowiadał o warsztacie pracy pisarza. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przebiega proces od powstania pomysłu na książkę, do jej wydania i trafienia na półkę w księgarni. Pan Waldemar Cichoń przeczytał na wizji jedną z opowieści o kocie psotniku. Niespodzianką, którą autor przygotował dla uczniów, było pokazanie głównego bohatera książek – Cukierka. Nie zabrakło też drugiej bohaterki opowiadań – kotki Tradycji, która również na chwilę pojawiła się na ekranie. Ponadto uczniowie mieli możliwość zakupienia książek z imienną dedykacją od autora.
Dziękujemy Wydawnictwu Żwakowskie za pomoc w organizacji spotkania i za książki podarowane dla każdej klasy. Zachęcamy do przeczytania wszystkich części przygód psotnego kotka! Opracowała Anna Lubera