25 października w ramach Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia ♥️ naszą szkołę odwiedziła pani dietetyk z Projektu Zdrowie. W spotkaniu brali udział uczniowie szkoły oraz dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Pani Agata zapoznała uczniów z zasadami zdrowego odżywiania. Zaprezentowała na przykładzie ile cukru mieści się w jogurcie owocowym lub zwykłym napoju owocowym, tak chętnie wybieranym przez dzieci i rodziców. Uświadomiła uczniom, że alternatywą dla gotowych jogurtów oraz słodzonych płatków jest zrobienie samemu pysznego jogurtu czy owsianki z sezonowymi owocami. Pani dietetyk wyjaśniła, że ważne jest czytanie etykiet i wybór produktów z jak najkrótszym składem. Dzieci chętnie uczestniczyły w quizie na zdrową przekąskę, w którym uśmiechnięta buźka oznaczała dobry wybór Opracowała Jadwiga Burczy

Drukuj