W dniu 3 listopada 2023 roku w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły w ramach „Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia” odbyły się spotkania z pracownikami Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu. W tym dniu pedagodzy i psycholog zajmujący się profilaktyką odwiedzili mury naszej placówki. W spotkaniach wzięły udział dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Nasi podopieczni mieli okazję dowiedzieć się paru istatnych informacji dotyczących uzależnień od Internetu w sposób dostosowany do wieku. Za pomocą „Bajki o królewnie” nasi goście wprowadzili dzieci w trudną tematykę nałogów behawioralnych oraz przedstawili alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Zostały poruszone również kwestie istoty rodziny, koleżeństwa i pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki takim spotkaniom nasi wychowankowie zostają przygotowywani do dokonywania prawidłowych wyborów na dalszych etapach swojego rozwoju. Opracowała Kamila Ferenc

Drukuj