W dniu 5 listopada 2019 r., w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem, odbyło się w naszej szkole spotkanie z sierżantem sztabowym Eweliną Ziembą i sierżantem Magdaleną Brodą, funkcjonariuszami Komendy Powiatowej w Mielcu. Podczas spotkania poruszona została tematyka związana z bezpieczeństwem na drodze i w kontaktach z nieznajomymi. Panie policjantki przypomniały jak niezwykle ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem. Zwróciły również uwagę na konieczność posiadania przez pieszych uczestników ruchu elementów odblaskowych, podczas poruszania się po drodze. Dzieci dowiedziały się, jak powinny reagować w sytuacjach zagrożenia i w jaki sposób sprawnie wezwać pomoc. Funkcjonariuszki podkreśliły, że pamiętanie numerów alarmowych, tj. 999, 998, 997 oraz 112 jest bardzo ważne, bo szybka reakcja może uratować komuś życie. Panie policjantki poinformowały uczniów o zjawisku cyberprzemocy a także uświadomiły ich o zagrożeniach płynących z sieci i sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu. Odbyło się również się spotkanie z uczniami starszych klas, podczas którego poruszone zostały zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich, a także niezwykle istotny problem, który stanowią w dzisiejszych czasach dopalacze oraz narkotyki. W trakcie spotkania funkcjonariuszki zwróciły szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie tych substancji. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącym pytania. Wizyta choć krótka okazała się bardzo owocna, gdyż dostarczyła wszystkim cennej i niezbędnej w życiu wiedzy.