W dniu 30 października 2023 roku w naszej szkole w ramach „Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia” odbyły się spotkania z pracownikami Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu. W tym dniu pedagodzy i psycholog zajmujący się profilaktyką odwiedzili mury naszej placówki. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas I-VIII. Nasi podopieczni poznali najbardziej istotne informacje dotyczące uzależnień od Internetu, gier komputerowych i innych nałogów bahawioralnych. Zostali wyposażeni w wiedzę jak rozpoznawać początki uzależnienia i jak sobie z nimi radzić. Poznali alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Zostały poruszone również kwestie cyberprzemocy i nękania w Internecie. Dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie poszerzają swoją wiedzę i uczą się sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych i problemowych.