W dniu 8 października w grupach 5- i 6- latków odbyło się spotkanie z Panem Wojciechem Brygiem weterynarzem z Lecznicy w Kliszowie. Lekarz weterynarii opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca oraz uświadomił, że zwierzęta, podobnie jak ludzie chorują i wymagają leczenia. Dzieci dowiedziały się jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami domowymi. Jak poznać, kiedy zwierzak jest chory i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Przypomniał również jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne. Przedszkolaki zostały uświadomione, że zwierzęta domowe to też istoty, które potrzebują dużo ciepła i miłości ze strony swoich właścicieli. Pan weterynarz przyniósł ze sobą podstawowy sprzęt lekarski – stetoskop oraz różnych rozmiarów strzykawki, dostosowane do rozmiarów zwierzęcia. Podczas spotkania dzieci mogły wcielić się w rolę lekarza zwierząt. Były to bardzo interesujące i pouczające zajęcia. Na koniec spotkania przedszkolaki wręczyły Panu Wojciechowi podziękowanie dla wspaniałego Pana Weterynarza.
Opracowały: Anita Zych-Tymuła i Urszula Wąsik