W dniu 31 maja 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie gościły dzieci zaproszone na rozstrzygnięcie IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KRUS. Celem konkursu było promowanie zasad ochrony życia i zdrowia dzieci na terenach wiejskich, szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej oraz kształtowanie pozytywnych zachowań dzieci w czasie ich zabaw w gospodarstwie rolnym. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: ,,Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. W konkursie uczestniczyło 2951 uczniów z 271 szkół podstawowych. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 33 uczniów. Spośród prac plastycznych, które zachwycały kolorami, pomysłowością oraz technikami wykonania wyłoniono laureatów. Uczennica klasy II naszej szkoły Julia Zybała zajęła drugie miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy Julce i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała: Dec Lucyna

jz1_Easy-Resize.com jz2_Easy-Resize.com jz3_Easy-Resize.com jz4_Easy-Resize.com jz5_Easy-Resize.com jz6_Easy-Resize.com jz7_Easy-Resize.com