17 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Na kilka dni przed tym ważnym wydarzeniem uczniowie klas IV -VIII rozwiązywali quiz, który miał na celu wyłonić z każdej klasy Mistrza Tabliczki Mnożenia a zarazem egzaminatora. W piątek egzaminatorzy odpytywali wszystkich chętnych uczniów znajomości tabliczki mnożenia. Ci, którzy w tym dniu zdali egzamin, uzyskali tytuł: „Ekspert Tabliczki Mnożenia” i otrzymali pamiątkową naklejkę. Zmagania z tabliczką mnożenia w formie gier, wykreślanek odbywały się również na lekcjach matematyki. WMT Day to świetna inicjatywa szerząca znajomość tabliczki mnożenia i przy okazji fantastyczna zabawa.

Drukuj