Ważnym wydarzeniem w naszej szkole był „IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Akcja ta miała na celu propagowanie zabawowej formy nauczania oraz uczenia się matematyki, była to również okazja dla niektórych uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Z czym wiązało się to wydarzenie? Otóż, na początku był etap przygotowań- na szkolnych korytarzach zawisły plakaty promujące to święto oraz plansze tabliczki mnożenia z „luką”. Uczniowie wzajemnie się przepytując przypominali sobie tabliczkę mnożenia, a wszystko po to, by sprawdzić swoją wiedzę. Następnie nauczyciele matematyki przeprowadzili w klasach IV -VIII test sprawdzający znajomość tej dziedziny wiedzy i wyłonili najlepszych uczniów, którzy otrzymali „Certyfikaty Experta Tabliczki Mnożenia” i tytuły „Egzaminatorów”. Podsumowaniem matematycznej zabawy był dzień, w którym „Egzaminatorzy” przepytywali swoich kolegów ze znajomości tabliczki mnożenia. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie. Uczniowie losowali zadania i za ich prawidłowe rozwiązanie zdobywali „Odznakę Experta Tabliczki Mnożenia”. Podczas tego etapu majestatowi i powadze działań matematycznych towarzyszyła spora doza humoru, która wywołała wiele pozytywnych emocji zarówno w gronie uczniów jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że wspólna zabawa pozwoliła utrwalić łatwe i trudne działania z tabliczki mnożenia, która jest fundamentem królowej nauk- matematyki.