28 października 2019 r. po raz trzynasty rozpoczęła się w naszej szkole akcja charytatywna „Paczka dla zwierzaczka”, której celem była jesienna pomoc dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Mielcu. Inicjatorką i organizatorką tego wspaniałego przedsięwzięcia jest pani Maria Smykla. Ze sprzedaży przepysznych słodkości upieczonych przez rodziców i uczniów klasy VII oraz 5 i 6-latków, uzyskano 333 zł, za które zakupiono przysmaki oraz zabawki dla potrzebujących psów i kotów. Dodatkowo, trwająca dwa tygodnie zbiórka, zmobilizowała całą społeczność szkolną – od przedszkolaków po najstarszych uczniów SP – i po raz kolejny zakończyła się zebraniem pokaźnej ilości darów, które zostały przewiezione do mieleckiego schroniska. Dzięki otwartym sercom naszej młodzieży, udało się zgromadzić: 5 misek, obrożę, 136 porcji mokrej karmy dla kotów, 14 puszek karmy dla kotów, 2 szt. pałeczek dla kotów, 2 op. suchej karmy dla kotów, 12 szt. kości do żucia, 2 zestawy zabawek dla kotów z piłkami i myszkami, 2 zabawki dla psów, 2 kg i 2 szt. przysmaków dla psów, 39 puszek mokrej karmy dla psów, 18 kg suchej karmy dla psów, 12 szt. pościeli, 9 poduszek, 13 ręczników, 4 kołdry, 9 koców, poduszkę elektryczną oraz 2 domki dla małych psów lub kotów. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i ich rodzicom, za ogromne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy potrzebującym zwierzakom. W sposób szczególny dziękujemy za przygotowanie wspaniałych ciast i ciasteczek:
Amelce Świątek i mamie Annie
Madzi Zybale i mamie Annie