przyjaźń23 listopad bieżącego roku społeczność Gimnazjum w Gawłuszowicach obchodziła Szkolny Dzień Życzliwości. Na znak tego święta uczniowie zostali poproszeni o założenie ubrań w kolorze żółtym.  Cała szkoła została odpowiednio udekorowana. Na ścianach zawisły hasła symbolizujące poszanowanie drugiej osoby i serdeczność. Dodatkowym symbolem tego wydarzenia stały się żółte wstążeczki zawiązane na rękach każdego gimnazjalisty. Uczniowie klasy II przygotowali audycję na temat  historii powstania Światowego Dnia Życzliwości. Po wysłuchaniu programu gimnazjaliści wraz z wychowawcami zebrali się na szkolnym korytarzu i przekazali sobie „iskierkę” symbolizującą serdeczność. Kilka tygodni wcześniej w szkole został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Życzliwi są szczęśliwi”. Jury nagrodziło dwie prace, których autorkami są uczennice Klaudia Paź i Izabela Skop. Miłym akcentem tegorocznego Dnia życzliwości w naszej szkole były wybory najbardziej życzliwej osoby w poszczególnych klasach gimnazjum. Zwyciężczyniami zostały dziewczynki, w klasie pierwszej Dominika Wojtusiak, drugiej Wiktoria Piątek oraz  Paulina Wieczerzak i Milena Mamcarz z klas trzecich, które zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji tego święta oraz pani pedagog Magdzie Łanucha i pani Joannie Kasprzak.