Recykling coraz częściej jest obecny zarówno w sztuce jak i w modzie. Coraz więcej zwolenników zyskuje robienie „czegoś z niczego”, a niekonwencjonalni artyści posiadają coraz więcej sympatyków, zachwycając swoimi pracami i inwencją twórczą. 20 maja w naszej szkole zapanowała moda na ekologię. Tego dnia pani Anita Zych zorganizowała konkurs mody ekologicznej. Uczniowie mieli za zadanie przygotować strój z surowców wtórnych. Komisja oceniała kreatywność, staranność, walory artystyczne oraz użytkowe wykonanych kreacji i miała nie lada problem w wyborze tych najpiękniejszych i najbardziej pomysłowych.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych – uczniowie z klas 0-III i IV-VI.
W pierwszej kategorii wiekowej:
I miejsce – Julia Babula z kl. 2a
II miejsce – Wiktor Zych z kl.”0”
III miejsce – Julia Dąbrowska kl. 2b
W drugiej kategorii wiekowej:
I miejsce – Emilia Mazur z kl. 4
II miejsce – Natalia Stolarz z kl 6
III miejsce – Joanna Dąbrowska z kl 6
Wyróżnienie otrzymał Dominik Latawiec z kl 6. Sponsorem głównych nagród było Nadleśnictwo Mielec, a przekazała je zaproszona na tę okoliczność leśnik pani Teresa Wróbel, która przy okazji wizyty przeprowadziła z uczniami multimedialną lekcję przyrody.

eko (1) eko