Konkurs patriotyczny organizowany przez 23 Drużynę Harcerską „Bratnia Dusza” był adresowany do uczniów klas „O- VI” Szkoły Podstawowej i klas I- III Gimnazjum. Odbył się w ZSG w Gawłuszowicach w dniach 13 – 27.04.2016r. Uczniowie klas „O-III” wykonywali prace plastyczne na temat naszych symboli narodowych, a uczniowie klas IV-VI i gimnazjum wykonywali prace plastyczne na temat piękna naszej ojczyzny. Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności plastyczno-literackich dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów oraz kształtowanie umiłowania naszej Ojczyzny i popularyzowania jej piękna. Do konkursu przystąpiło około 50 uczniów, najwięcej z klas najmłodszych O-III. Komisja składająca się z nauczycieli i przedstawicieli harcerzy miała bardzo trudne zadanie wyłonienia najlepszych prac, ze względu na ich jakość i ilość. Uczestnicy konkursu wykazali się różnorodnością technik i form plastycznych, przedstawiając nasz herb i flagę oraz krajobrazy Polski.
Nagrodzono następujące prace:
Klasy O-III
Miejsce pierwsze: Justyna Działowska kl. I, Matyka Wiktoria kl. IIa
Miejsce drugie: Nikola Maziarz kl. O, Paulina Ślusarz kl. I, Karolina Morytko kl. III
Miejsce trzecie: Angelika Drop kl. III, Jakub Burdzel kl. I, Konrad Antoń kl. O
Klasy IV-VI
Miejsce pierwsze: Kinga Latawiec kl. IV
Miejsce drugie: Dominik Latawiec kl. VI
Miejsce trzecie: Weronika Konieczna kl. VI
Miejsce pierwsze: Aleksandra Bartkowicz kl. II, Filip Mazur kl. II
Wyróżnienia:
Hubert Myjak kl. IIb, Adrian Ślusarz kl. O, Kacper Sokół kl. O, Kamila Janeczek kl. IIb, Filip Babula kl. IIb, Oliwia Konieczna kl. I.
Artykuł opracowała pani Bożena Tymuła.

o1 o2 o3