W drugim tygodniu maja 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów z klas I-III, którego celem było zachęcenie dzieci do starannego pisania. Do konkursu przystąpiło 55 uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było przepisanie do liniatury, dostosowanego dla poszczególnych klas, tekstu drukowanego. Komisja Konkursowa , tj. nauczyciele poloniści naszej szkoły podczas oceny uwzględniła właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu oraz prawidłowy zapis wyrazów w zdaniach. Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie dzieci biorące udział w konkursie bardzo się starały, aby to ich praca została zauważona i wyróżniona.
Ostatecznie tytuł „ Mistrza Pięknego Pisania” w roku szkolnym 2023/2024 wywalczyli:
Natalia Wiącek z klasy I a
Oliwia Śpiewak z klasy I b
Nadia Rogala z klasy II
Julia Głowa z klasy III a
Lena Tyniec z klasy III b
Laureaci otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do pięknego pisania. Organizatorzy konkursu: wychowawcy klas I-III

Drukuj