Dzisiaj tj. 11 marca 2019 roku gościliśmy w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły największy objazdowy teatr „Pinokio”. Przedszkolaki obejrzały spektakl ekologiczny pt. „Zaczarowany las”, którego motto brzmi „żyj z przyrodą w zgodzie”. Trzej chłopcy spędzają dzień w lesie, nie potrafią uszanować ich mieszkańców, łamią gałęzie, śmiecą i robią wiele hałasu. Zwierzęta tłumaczą chłopcom, że należy szanować las i przyrodę. Niestety chłopcy nie zmieniają swojego postępowania, za co Duch  Lasu daje im solidną nauczkę. W bajce na szczęście pojawia się złota rybka, która przemienia chłopców i zwierzątka. Spektakl ten był dla naszych podopiecznych wielkim przeżyciem. Oprócz walorów wychowawczych,  przedstawienie pozwoliło dzieciom zapoznać się z inną formą teatralną, jaką jest teatr kukiełkowy. Dzieci mogły dowiedzieć się w jaki sposób aktorzy odgrywają swoje role używając do tego celu lalek-kukiełek.
Opracowały: Anna Lubera i Urszula Wąsik

t1_Easy-Resize.com t2_Easy-Resize.com t5_Easy-Resize.com