W dniu 8 sierpnia 2021r. odbył się I Plenerowy Gminny Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Gawłuszowice w Ostrówku. Organizatorami Turnieju byli: Grzegorz Nelec dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wł. Jasińskiego w Gawłuszowicach, Pan Łukasz Kopacz przedstawiciel szkółki szachowej „Szach Mielec” oraz Pan Jerzy Płachta sołtys wsi Ostrówek. W Turnieju wzięli udział uczniowie naszej szkoły, mieszkańcy gminy i członkowie Szkółki Szachowej z Mielca. Do rywalizacji przystąpiło 36 uczestników. Pomimo licznej grupy zawodników oraz systemu gry bez podziału na kategorie wiekowe, nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. II miejsce w cały turnieju i I wśród mieszkańców Gminy Gawłuszowice zajął Daniel Krzyżek, uczeń naszej szkoły. Na wyróżnienie zasłużyli również Maciej Tymuła oraz Kacper Łyczak, którzy zajęli miejsca w pierwszej szóstce zawodników. Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Konrad Drop, Kacper Drop, Szymon Krzyżek, Magdalena Mądra, Martyna Mądra, Bartłomiej Perc, Patryk Polak, Gabriela Skoczylas, i Małgorzata Sztuka, Bartosz Wojnarowski. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Pana Grzegorza Świątka, a każdy uczestnik turnieju został obdarowany nagrodą rzeczową. Dla wszystkich zawodników oraz gości przygotowano poczęstunek. Były też lody i napoje.
Składamy serdeczne podziękowania przedsiębiorcom, instytucjom oraz rodzicom za wsparcie finansowe, rzeczowe i pracę społeczną przy organizacji I Plenerowego Gminnego Turnieju Szachowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Gawłuszowice.
Serdeczne podziękowania kierujemy do:
Urzędu Gminy w Gawłuszowicach,
Froneri Polska Sp. z o.o.
Szkółki Szachowej „Szach Mielec”,
Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym,
Pub-u WOK u Joanny w Ostrówku,
Samorządu Sołectwa wsi Ostrówek,
Krzysztofa Magdy „Magda” Nadruki. Reklama.
Szczególne podziękowania należą się również rodzicom: Panu Robertowi Skoczylasowi i Panu Henrykowi Markowi, dzięki którym wszyscy uczestnicy turnieju i goście mogli delektować się grillowanymi kiełbaskami, za co serdecznie dziękujemy!!!