W niedzielę 11 marca 2018 r. w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu odbył się trzeci turniej VI edycji Szachowej Mieleckiej Ligi Szkolnej pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby. W zmaganiach turniejowych wzięło udział 14 zawodników z naszej szkoły, dzieci 6-,8-, i 10-letnie,  dla których były to pierwsze pozaszkolne zawody szachowe. Nasi mali zawodnicy zaprezentowali bardzo dobry poziom gry. Wykazali się ambicją, dużą wolą walki i kondycją ponieważ turniej trwał 3h i 30min. Dzieciom mocno kibicowali rodzice, którym też udzielił się duch walki. Pierwszy krok i miejsca w połowie tabeli turniejowej to pierwsze sukcesy naszych uczniów. Teraz czeka ich wyjazd na III Międzynarodowy Memoriał Szachowy do Ropczyc. Gratulujemy pierwszych sukcesów i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.