W oddziałach przedszkolnych przez ostatni tydzień października dzieci poznawały temat zdrowia. Przygotowywały prozdrowotne posiłki: owocowy jogurt, marchewkową surówkę, zdrowe śniadanie. Tworzyły „artystyczne zdrowie” poprzez liczne prace plastyczne, tj. Pan pomidor, Piramida żywienia, Moja dynia oraz Zdrowe owoce. Dzieci oglądały i słuchały bajki edukacyjne o zdrowiu. Dowiedziały się, że dla zdrowia ważna jest również aktywność fizyczna (dzieci ćwiczyły, tańczyły, dla usprawnienia motoryki uprawiały jogę połączoną z medytacją). Dla dotlenienia organizmów wychodziły często na spacery. Tydzień o zdrowiu był tygodniem bardzo aktywnie spędzonym przez przedszkolaków, dzięki czemu dzieci mogły przyswoić sobie zasady zdrowego stylu życia. Odbyły się 2 konkursy „Mój ulubiony owoc lub warzywo” oraz „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Opracowała Jadwiga Burczy

Drukuj