Podczas ferii zimowych 30 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach fotograficznych, które poprowadziła Pani Małgorzata Kania. To już kolejne spotkanie z zawodowym fotografem, tym razem młodzież zgłębiała tajniki fotografii portretowej, z zainteresowaniem wysłuchała wykładu popartego prezentacją multimedialną dotyczącego warsztatu początkującego fotografa. Pani Małgorzata udzielała profesjonalnych porad jak zrobić dobre zdjęcie portretowe. Zwróciła uwagę młodych fotografów na kilka cennych zasad którymi powinni się kierować robiąc tego typu zdjęcia, a mianowicie: osoba, którą fotografujemy musi czuć się dobrze i swobodnie, ważny jest odpowiedni dobór miejsca, stylizacji i czasu, dobre światło, porządek w tle, niska przysłona, która daje rozmycie tła i powoduje skupienie uwagi na osobie fotografowanej, ostrość ustawiona na oczy, poprawna ekspozycja, zwrócenie uwagi na detale i szczegóły, dobry kadr. Pani fotograf zapewniła uczniów, że stosując te zasady polepszą swój warsztat. Nadszedł czas na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Młodzież z wielkim zapałem i  zaangażowaniem przystąpiła do pracy. Wykonane przez nich portrety były na bieżąco analizowane przez panią fotograf. Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie za poświęcony czas, profesjonalne i nieodpłatne przeprowadzenie warsztatów.

wf1 wf2