Robotyka dla uczniów łączy kilka dziedzin: programowanie, konstruowanie, sensorykę, automatykę, informatykę i mechanikę. Podczas tegorocznych ferii zimowych w naszej szkole, pod opieką pani Ewy Gancarczyk i pani Joanny Kasprzak, uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w takich warsztatach. Podczas zajęć, wykorzystując specjalnego rodzaju klocki  Robo Maker, uczniowie mieli za zadanie skonstruować robota, a potem za pomocą algorytmów, zaprogramować go tak, aby wykonywał określone czynności. Nauczyliśmy się, jak skonstruować robota oraz w jaki sposób wprawić go w ruch. Robotyka to przede wszystkim kreatywna zabawa, która uczy logicznego myślenia, a ponadto pokazuje zależności między poszczególnymi działaniami. Te warsztaty były świetną zabawą, a do tego uczyły umiejętności pracy w grupie.