28 marca bieżącego roku odbyła się kolejna, już czwarta, edycja wieczoru czytelniczo-muzycznego, potocznie zwana „Wieczornicą”. Tym razem inicjatorkami imprezy były uczennice gimnazjum – Klaudia Tyniec i Beata Smykla. Klaudia opracowała scenariusz uroczystości oraz wybrała utwory z klasyki literatury polskiej i zagranicznej, zadbała także o oprawę muzyczną. Każda klasa miała zaprezentować się wokalnie lub tanecznie. Praca uczniów pod kierunkiem nauczycieli nie poszła na marne. W czwartkowy wieczór Szkoła Talentów zaprezentowała efekty kilkutygodniowych przygotowań. Uczniowie wcielili się w znane postacie muzyki rozrywkowej oraz bohaterów literackich. Można powiedzieć, że była to wielka uczta dla ducha – atmosfera zmieniała się jakw kalejdoskopie – z zadumy i melancholii, kiedy to Mickiewicz tęsknił za Ojczyzną słowami: „Litwo, Ojczyzno moja…” do dawki humoru i radości emanujących z piosenki „Pszczółka Maja” Zbigniewa Wodeckiego. Uczniowie podczas tego wieczoru prezentowali nie tylko swoje zdolności wokalne i taneczne, lecz także przygotowali specjalne kostiumy i oprawę sceniczną. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali się świetnie, lecz największą furorę wywołał taniec „Woka, woka” w wykonaniu gimnazjalistów. Nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i obiecali, że w przyszłym roku podtrzymają tradycję szkolnych wieczornic.
Opracowała Renata Bartkowicz