„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”
Ks. Mieczysław Maliński

Akcje charytatywne przeprowadzane w szkole odgrywają dużą rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Dlatego w dniach 25- 26 marca 2023 r. członkinie Szkolnego Koła PCK i Wolontariatu uczestniczyły w zbiórce żywności i pieniędzy w sklepie Orzech w Mielcu. W ciągu dwóch dni wolontariuszki zebrały 123 kg żywności, 1035 zł i 65 groszy. Za zebrane pieniądze zostaną dokupione produkty, a paczki żywnościowe o długim terminie ważności przekażemy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gawłuszowicach oraz do Środowiskowego Domu Pomocy w Mielcu. Serdeczne podziękowania składam następującym wolontariuszkom z klasy 6 i 8: Julii Zybale, Emilii Drzymale, Julii Rucińskiej, Marii Mysor, Paulinie Ślusarz, Magdalenie i Martynie Mądrej oraz Juliannie Dziewit. Podziękowanie kieruję również do rodziców, którzy dzięki zaangażowaniu, umożliwili realizację akcji. Opiekunowie SK PCK i Wolontariatu: Alicja Stec i Anna Głodzik

Drukuj